Plus Interview Jean van de Put (Reinette & Co): “Over tien jaar zal deze sector van oude fruitvariëteiten grote volumes produceren”

Quentin Guyot
Quentin Guyot
We trekken naar het zacht glooiende plateau van de Condroz. Meer bepaald naar Buzin, een gehucht op het grondgebied van de gemeente Havelange. Daar verwelkomt Jean van de Put ons in de gebouwen van Reinette & Co, de coöperatie die hij in de zomer van 2021 mee heeft opgericht.
Onze gastheer legde tussen 1995 en 2017 een mooi parcours af bij Delhaize: directeur kwaliteit en voedselveiligheid, directeur aankopen van vlees en gevogelte, en al snel ook van vis – dat is een aardig visitekaartje om voor te leggen als je werkt voor een winkelketen die wil uitblinken in verse voeding. Naast die titels is hij ook en vooral een vooraanstaand deskundige, die zowel respect geniet in België als in het buitenland. Jean van de Put maakte niet zo’n drastische carrièreswitch als Hans Michiels: hij ging wel weg bij Delhaize, maar niet uit de sector van de verse voeding. Voortaan stelt hij zijn erkende expertise ten dienste van bedrijven, die hij begeleidt in hun processen van kwaliteitscertificering, adviseert over duurzamere productiestrategieën of hun assortiment helpt structureren met een visie op category management. Hij is actiever dan ooit: toen we hem spraken was hij net terug uit Vietnam, waar hij voor de lokale marktleider een langetermijnopdracht uitvoert in verband met de professionalisering van de sector van de verse voeding.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag, daarna:
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?