De crisis legt Procter & Gamble geen windeieren. Zijn omzet kent een contante groei sinds de start van de crisis.
Procter & Gamble, onder meer bekend van merken als Ariel, Dreft en Dash, noteerde voor het eerste kwartaal van dit jaar een groei van 5%, waardoor de omzet afklokte op 18,1 miljard dollar (ongeveer 15 miljard euro). De nettowinst steeg tot 3,3 miljard dollar, of ongeveer 2,75 miljard euro. Goed voor een stijging van 12% tegenover dezelfde periode vorig jaar. Toen bedroeg de nettowinst 3 miljard euro. Een sterk resultaat, want Procter & Gamble scoort zo beter dan analisten hadden voorspeld. Het bedrijf groeit al vier kwartalen op rij.
Door een sterke vraag in combinatie met de onzekerheid door de crisis en de recente blokkade van vrachtschepen aan het Suezkanaal, heeft Procter & Gamble besloten om zijn prijzen op te trekken. Dat geldt onder meer voor babyverzorgings-, damesverzorging- en incontinentieproducten voor volwassenen. Deze verhoging, tussen 5 en 10%, gaat in vanaf september en varieert naar gelang de merken.
Registreren neemt slechts enkele minuten in beslag. Dit is om onze inhoud beter af te stemmen op onze lezers. Ontdek hier de voordelen:
Retail van nul af opnieuw leren: hoe Rami Baitiéh Morrisons herlanceerde
300ste editie: "Gondola moet helpen om het heden te begrijpen en de toekomst vorm te geven"
Wil je op de hoogte blijven van het laatste retailnieuws (Magazine), onze evenementen (Society) of onze opleidingen (Academy)?